ایمنی
برتري امور توزيع برق منطقه 7 شيراز در زمينه ايمن سازي تاسيسات
امور توزيع برق منطقه 7 شيراز كه بيشترين وسعت و طول شبكه را در بين ساير امورهاي شيراز و شهرستانهاي تابعه دارد توانست با پيگيري هاي ناظر ايمني و همت مديران آن تعداد قابل توجهي از حريم خطوط فشار متوسط را در سال گذشته برطرف نمايد.
يكي از برنامه هاي مهم دفتر ايمني و كنترل ضايعات ايمن سازي تاسيسات و شبكه توزيع به عنوان فراهم آوردن شرايط ايمن محيط كار براي كارگران و ارتقاء ايمني شبكه جهت شهروندان مي باشد اين موضوع در صورت انجام علاوه بر استاندارد سازي و ايمن نمودن شبكه ، كاهش خاموشي ها ، كاهش تلفات ،پايداري و تامين برق مطمئن را نيز به دنبال دارد.  
 
بافت جغرافيايي امور توزيع برق منطقه 7 شيراز به گونه اي است كه مناطق حاشيه اي شهر شيراز و روستاهاي اطراف آنرا در بر مي گيرد و از نظر وضعيت شبكه بسيار فرسوده و به دليل ساخت و سازهاي غير مجاز ، به حريم شبكه فشار متوسط تجاوز شده و در سالهاي گذشته حوادثي را نيز براي شهروندان در اين مناطق شاهد بوده ايم. 
علاوه بر اعتباراتي كه دفتر ايمني و كنترل ضايعات در اختيار امورها و ادارات قرار مي دهد ، امورها نيز مي توانند از محل اعتبارات اصلاح و بهينه سازي خود جهت ايمن سازي تاسيسات استفاده نمايند. در سال 1395 امور 7 شيراز توانست علاوه بر اعتبارات دفتر ايمني از محل اصلاح و بهينه سازي ( 1800 ميليون ريال ) مبلغ 8000 ميليون ريال از اعتبارات سرمايه اي خود را با اولويت به طرح هاي رفع حريم براي حدود 10 طرح مهم و خطرناك تخصيص داده و به اتمام برساند. 
بيشتر طرح ها با موضوع رفع حريم بوده ولي برداشت اسپانهاي عرضي فشار متوسط غير ضروري ( در جاده شيراز بيدزرد و در جاده شيراز سروستان و بلوار اتحاد و روستاي برمشور ) ، خورجيني كردن شبكه زير خط انتقال ، برداشت و تعويض پايه هاي فرسوده فشار متوسط در روستاي كروني از جمله اين طرح هاي ايمن سازي شده مي باشد. 
طرح هاي رفع حريم در كوچه 7 و 32 نصر شرقي ، كوچه پارس سيلندر نصر شرقي ، روستاي دهك ، روستاي حسن آباد ، محمود آباد قره باغ ، شهرك صنعتي ، روستاي سلطان آباد و ... انجام شده است.
 
 
 
تاریخ:
1396/02/24
تعداد بازدید:
287
منبع:
دفتر ايمني و كنترل ضايعات
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:8
مشاهده نظرات ( 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به  شركت توزيع نيروي برق شيراز  مي باشد.
Powered by DorsaPortal