دسته بندی مطالب
هفتمين همايش ايمني، بهداشت و محيط زيست توزيع برق شيراز برگزار شد
مهندس زراعت پيشه: فرهنگ ايمني و بهداشت در توزيع برق شيراز ارتقاء يافته است

همزمان با هفته بزرگداشت مقام كار و كارگر هفتمين همايش ايمني، بهداشت و محيط زيست توزيع برق شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شيراز، همزمان با هفته بزرگداشت مقام كار و كارگر، هفتمين همايش ايمني، بهداشت و محيط زيست با حضور مديرعامل، معاونان، مديران و كارگران شاغل در بخش هاي برون سپاري شده اين شركت برگزار شد.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شيراز در اين همايش، ضمن قدرداني از تلاش يكساله پرسنل اين شركت، گفت: اينكه براي جشن گرفتن يك سال خوب و كم حادثه دور هم جمع شويم، موجب خرسندي است.

مهندس جلال زراعت پيشه با بيان اينكه ايمني، بهداشت و حفاظت از محيط زيست آرمان‌هاي مشترك انسان‌ها در تمام جوامع محسوب مي‌شوند، گفت: اين آرمان‌ها نقش مهمي در پيشرفت، توسعه و ارتقاء بهره وري سازماني ايفا مي كند.

او تاكيد كرد: استقرار و تداوم اين آرمان‌ها به خصوص در بخش صنعت باعث ايجاد يك فرهنگ بهينه بين نيروهاي انساني به عنوان والاترين و باارزش ترين سرمايه هاي يك كشور خواهد شد.

زراعت پيشه اضافه كرد: فرهنگ توجه به ايمني، بهداشت و حفاظت از محيط زيست در زمان حال، با توجه به تاثيرگذار بودن آن در تمام عرصه‌هاي زندگي و مولفه‌هاي مادي و معنوي آن، ارمغاني است براي نسل‌هاي آينده، كه نويد زندگي و كار ايمن در محيطي امن و سلامت را به دنبال دارد.

او با اشاره به كاهش حوادث ناشي از كار در محدوده توزيع نيروي برق شيراز طي سال‌هاي گذشته، اين موفقيت را ناشي از تلاش تمام پرسنل اين شركت در همه سطوح دانست و گفت: در اين سال‌ها با برنامه ريزي انجام شده به تدريج از تعداد و شدت حوادث ناشي از كار كاسته و فرهنگ توجه به ايمني و سلامت فردي و جمعي جايگزين آن شده است.

زراعت پيشه با اين تاكيد كه ايمني و بهداشت فردي و جمعي، در شركت توزيع نيروي برق شيراز به يك باور عمومي بدل شده و اراده اي راسخ براي ارتقاء شاخص‌هاي مد نظر در اين مجموعه وجود دارد، گفت: اگرچه تعداد حوادث هنوز به صفر نرسيده، اما تغيير نوع و موضوع حوادث و چرخش آن از سمت حوادث ناگواري مانند سقوط يا برق گرفتگي‌هاي وخيم به سمت اشتباهات فردي و حوادث جزئي ناشي از بي احتياطي يا رعايت نشدن نظم و ربط كاري، تغيير كرده است.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شيراز، خاطرنشان كرد: امروز شدت و تعداد حوادث، غرامت ناشي از حوادث، غيبت از كار به دليل حادثه و ... بسيار كاهش يافته و حتي در صورت وقوع يك حادثه شاهد حضور و برگشت به كار سريع نيروي كار با كمترين صدمات و شكايات يا درخواست ديه و غرامت هستيم.

زراعت پيشه اعتقاد دارد كه برنامه هاي اجرايي شده در دو زمينه ايمني نيروي انساني و ايمن سازي شبكه و تاسيسات، طي سال‌هاي گذشته و تداوم آنها، عامل مهم دستيابي به اين موفقيت است.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شيراز با ارائه گزارش آماري در فعاليت‌ها و رخدادهاي سال گذشته، گفت: سال گذشته 29 هزار و 31 نفر ساعت آموزش‌  ايمني  براي گروه‌هاي كارگري اجرا شده است.

او با بيان اينكه از ابتداي طرح ايمن سازي تاسيسات توزيع برق شيراز تاكنون تعداد 127 هزار و 451 نقطه خطر موجود در شبكه ايمن سازي شده است، ادامه داد: سال 97 اين تعداد 7 هزار و 583 نقطه خطر بوده كه ايمن سازي و رفع شده است.

زراعت پيشه اعتبار اختصاص يافته به ايمني طي 10 سال گذشته كه در بخش‌هاي جاري و سرمايه‌اي هزينه و صرف برنامه هاي ايمن سازي تاسيسات و خريد ابزار كار و تجهيزات ايمني شده است را بالغ بر 230 ميليارد ريال اعلام كرد.

اين مقام مسئول خاطرنشان كرد: اگر براي هر شخصي در هر كار، حرفه يا صنعتي اين باور ايجاد شود كه انجام كار درست بدون توجه به سالم، ايمن و استاندارد انجام دادن آن امكانپذير نيست و تمامي اين عوامل عجين با  تمامي اجزا كار است، امكان بروز حوادث به پايين ترين حد خود خواهد رسيد.

وي ادامه داد: اين موضوع از فاز ايده، برنامه ريزي و طراحي كار شروع شده و آخرين مرحله آن در فاز اجرا است؛ بنابراين ايمني بهداشت و محيط زيست موضوعي كاملاً مشاركتي محسوب مي‌شود كه با اراده جمعي افراد يك سازمان قابل اجرا و استقرار خواهد بود.

زراعت پيشه اضافه كرد: توجه به تذكرات ايمني همكاران و سرپرستان خصوصاً كارشناسان ايمني و رعايت دستورالعمل‌ها و مقررات ضامن سلامتي و در جهت رفاه و ايمني همه پرسنل خصوصاً بخش اجرايي است.

براساس اين گزارش، در هفتمين همايش ايمني، بهداشت و محيط زيست توزيع برق شيراز، ضمن معرفي امور برتر سال 97 در زمينه ايمني ، مديران ، كارشناسان و كارگران نمونه معرفي و از آنان تجليل شد.

در اين همايش همچنين جايزه بزرگ ايمني سال به امور توزيع برق منطقه سه تعلق گرفت و از امور خدمات فني شبكه بعنوان امور ويژه و تأثير گذار بر ايمني شبكه تقدير بعمل آمد.

تاریخ:
1398/02/15
تعداد بازدید:
81
منبع:
روابط عمومي
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به  شركت توزيع نيروي برق شيراز  مي باشد.
تغییر نوع قلم
تغییر اندازه:
A+
A-
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه