دسته بندی مطالب
آغاز فرآيند حذف قبوض كاغذي در توزيع برق شيراز
مدير عامل شركت توزيع نيروي برق شيراز اعلام كرد كه فرآيند حذف قبوض كاغذي، در اين شركت، آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومي توزيع نيروي برق شيراز، مهندس جلال زراعت پيشه گفت: فرآيند حذف قبوض كاغذي، يكي از برنامه هاي شركت توانير به شمار مي رود كه طي ماه هاي گذشته در برخي استانها به شكل آزمايشي شروع شده و در توزيع برق شيراز نيز از اكنون آغاز شده است.

وي گفت: در اين فرآيند، گام هاي مختلفي را پيش بيني كرده ايم كه با اجراي مرحله به مرحله آن، فرآيند را در يك دوره زماني مشخص كامل خواهيم كرد.

زراعت پيشه، مرحله اول را توسعه زيرساختهاي مورد نياز دانست و گفت: در اين مرحله سامانه پيامكي راه اندازي شده و شماره تلفن همراه مشتركان از طريق ارسال شناسه قبض به سامانه پيامكي 30001210، دريافت خواهد شد.

 زراعت پيشه با بيان اينكه از روش‌هاي مختلفي براي اطلاع رساني به مشتركين در خصوص اجرايي شدن طرح، استفاده شده است، گفت: در گام دوم، اجراي آزمايشي و مرحله‌اي پروژه خواهد بود، اين اقدام مي تواند چالشهاي اجراي طرح حذف قبوض كاغذي را به حداقل ممكن كاهش دهد.

او با يادآوري اينكه در مرحله آزمايشي طرح در برخي مناطق اجرايي و مشكلات و آسيب هاي آن شناسايي و رفع خواهد شد، گفت: بعد از اين وارد مرحله اجراي كامل طرح و تثبيت آن پيش خواهيم رفت و براي اينكه مشتركان دغدغه اي در خصوص پرداخت صورتحساب نداشته باشند، روشهاي متنوعي براي پرداخت پيش بيني شده است.

زراعت پيشه گفت: براي تسهيل در پرداخت صورتحساب، مشتركان امكان مشاهده و دانلود قبض برق را از پورتال شركت و پرداخت آنلاين را دارند و از طرفي اپليكيشن خدمات غيرحضوري با امكان مشاهده و پرداخت قبوض  و مركز پاسخگويي تلفني شركت و ... ديگر راهكارها، مد نظر قرار گرفته و اجرايي شده است.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شيراز با اشاره به چالشهاي اجراي اين طرح، گفت: كاهش درصد وصولي، آگاهي نداشتن مشتركين از نحوه محاسبه هزينه برق مصرفي، انشعابهاي مشاع در مجتمع هاي مسكوني، نهادينه نبودن كامل فرهنگ خدمات غيرحضوري در جامعه و ... از مهمترين چالشها محسوب مي شود كه راهكارهايي را براي رفع آنها انديشيده ايم.

زراعت پيشه همچنين، صرفه جويي در هزينه ها، كاهش مصرف كاغذ، ملاحظات زيست محيطي، كاهش دوره قرائت از دو ماه به يك ماه و ... را از تاثيرات مثبت اجراي اين طرح اعلام كرد.

بر اساس اين گزارش  فرآيند حذف قبوض كاغذي در شهرستانهاي شيراز ، مرودشت ، ارسنجان ، پاسارگاد ، كوار، خرامه، سروستان و سپيدان آغاز شده است.
 

     

تاریخ:
1398/03/19
تعداد بازدید:
166
منبع:
دفتر روابط عمومي
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات ( 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به  شركت توزيع نيروي برق شيراز  مي باشد.
تغییر نوع قلم
تغییر اندازه:
A+
A-
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه